koncert_dveh_src1Učenci porečejo, da jim srček na odru, kadar zaigrajo pred občinstvom, bije glasneje, močneje in hitreje. Le ugibamo lahko, kakšen “trušč” nastane, kadar istočasno muzicirata kar dva ali celo trije in več! Na koncertu, ki so ga profesorice in profesor klavirja Glasbene šole Slov. Bistrica poimenovali Koncert dveh src, smo na odru za črnim, bleščeče zloščenim instrumentom – ki se je ta večer iz klavirja preimenoval kar v kavalirja, toliko otrok je gostil – videli sedeti mnoga srca; tudi po pet hkrati. Toda, glej, čudež; več, kot je za lepotcem sedelo src, manj glasno in razburjeno so le-ta bíla. Tako je namreč s temi rečmi, kadar na odru glasbenik ne muzicira sam, temveč v paru ali obkrožen še z dvema ali več sosedi. Skupinsko muziciranje prinaša nove izzive in zahteve, njegova prednost pa je vsekakor v tem, da je treme ob muziciranju prisotne zagotovo manj. Rimani stihi, na platno ujeti fotografirani utrinki zaigranih glasbenih umetnin, bleščice v laseh in na vekah, živahni pasovi na oblekah ter zlikane srajce z metuljčki, predvsem pa mnogo žara in briljance s strani spretnih prstkov. Krasen koncert so nam priredili, koncert, ki kliče po – še. Upamo, da znova ob letu.