pozarevac1

Od 23. – 26. aprila 2015 je v Glasbeni šoli »Stevan Mokranjac« v Požarevcu potekalo mednarodno tekmovanje pihalcev v sedmih starostnih kategorijah. Tekmovanja se je udeležilo večje število domačih tekmovalcev, kot tudi tekmovalcev iz tujine. Učenci Glasbene šole Slovenska Bistrica so tekmovali v disciplini saksofon in dosegli izjemne rezultate. Tokrat so šolo zastopali trije glasbeniki; učenka Zala Rojs, 8. razred saksofona pod mentorstvom prof. Matjaža Lorencija, ki je v II. kategoriji osvojila 2. nagrado ter 93,66 točk, v predkategoriji pa sta tekmovala Ian Pirc in Enja Golob; oba učenca 3. razreda saksofona pri prof. Zmagu Tkavcu, ki sta postala prvonagrajenca v svoji kategoriji in sicer Ian z 98 točkami in Enja z nazivom laureat tekmovanja; dosegla je maksimalno število – 100 točk. Vse tekmovalce je na tekmovalnem odru za klavirjem spremljala prof. Barbara Škof in jim s svojo strokovnostjo in izjemnim subtilnim občutkom za skupinsko muziciranje pomagala do poseganja po vseh teh lepih dosežkih. Vsem tekmovalcem, mentorjema in korepetitorki iskreno čestitamo in se vsakega uspeha učencev naše glasbene šole iskreno veselimo.

Vodstvo šole